Yhteystiedot

Autoilun asiantuntijat palveluksessasi
Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@autolle.com.

Automyymälöiden aukioloajat:

Vantaan myymälä palvelee: ma-pe klo 10-20, la klo 10-16
Oulun myymälä: ma-pe klo 10-18, la klo 10-16
Muut myymälät: ma-pe klo 10-18, la klo 10-16

Jari Nukari

Toimitusjohtaja

040 0578 049

jari.nukari@autolle.com

FIN, ENG

Anna Santanen

Markkinointipäällikkö

044 2758 775

anna.santanen@autolle.com

FIN, ENG

Sami Härkönen

Jälkimarkkinointipäällikkö

044 7091 790

sami.harkonen@autolle.com

FIN, ENG

Tommi Grönberg

Logistiikkapäällikkö

050 3000 671

tommi.gronberg@autolle.com

FIN, ENG

Janne Kallio

Aluepäällikkö Vantaa, Verkkotiimi

040 7260 592

janne.kallio@autolle.com

FIN, ENG

Mikael Salo

Aluepäällikkö Raisio, Oulu, Kuopio

040 8490 521

mikael.salo@autolle.com

FIN, ENG

Santeri Laatikainen

Talouspäällikkö

050 3038 915

santeri.laatikainen@autolle.com

FIN, ENG

Simo Anttila

Tuontiautovastaava

050 3238 721

simo.anttila@autolle.com

FIN, ENG, SWE

Ramadan Begu

Logistiikkakoordinaattori

040 6194 110

ramadan.begu@autolle.com

FIN, ENG, GER, ALB

Eve Heinonen

Taloushallinto

010 2050 829

taloushallinto@autolle.com

FIN, ENG, RUS

Jonna Kunnari

Taloushallinto

010 2050 829

taloushallinto@autolle.com

FIN, ENG

Matti Korhonen

Rekisteröintisihteeri

010 2050 829

rekisterointi@autolle.com

FIN

Abdishakur Hassan

Ohjelmistosuunnittelija

045 8937 270

shakur.hassan@autolle.com

ENG

Kantaree Lievetmursu

Ohjelmistosuunnittelija

044 9897 860

kantaree.lievetmursu@autolle.com

Eng

Suorat yhteystiedot
Puhelin - 0102050913

Antti Jaara

Ostopäällikkö

040 7682 346

antti.jaara@autolle.com

FIN, ENG

Teemu Vaara

Auto Rahaksi - Ostaja

050 4736 209

teemu.vaara@autolle.com

FIN, ENG

Eelis Pitkänen

Auto Rahaksi - Ostaja

050 5957 807

eelis.pitkanen@autolle.com

FIN, ENG

Aaron Simuna

Auto Rahaksi - Ostaja

050 3430 618

aaron.simuna@autolle.com

FIN, ENG

Valtteri Henttonen

Suorat ostot

050 5627 268

valtteri.henttonen@autolle.com

FIN

Kalle Rantala

Suorat Ostot

050 4524 874

kalle.rantala@autolle.com

FIN, ENG

Juho Heikkilä

Suorat ostot

050 4668 037

juho.heikkila@autolle.com

FIN, ENG

Niklas Henttonen

Suorat ostot

050 4735 942

niklas.henttonen@autolle.com

FIN, ENG

Suorat yhteystiedot
Puhelin - 0207437670
Sähköposti - yritysmyynti@autolle.com

Ville Mäkinen

Myyntijohtaja

040 7570 309

ville.makinen@autolle.com

FIN, ENG

Juuso Haapala

Myyntipäällikkö

050 4663 817

juuso.haapala@autolle.com

FIN, ENG

Samuli Hintikka

Myyntipäällikkö

045 6468 184

samuli.hintikka@autolle.com

FIN

Anssi Hyvärinen

Myyntipäällikkö

050 4734 817

anssi.hyvarinen@autolle.com

FIN, ENG, SWE

Jesse Hämäläinen

Myyntipäällikkö

050 4738 049

jesse.hamalainen@autolle.com

FIN, ENG

Veikka Jurvelin

Myyntipäällikkö

050 4735 816

veikka.jurvelin@autolle.com

FIN, ENG

Joel Närhi

Myyntipäällikkö

045 1273 831

joel.narhi@autolle.com

FIN, ENG

Niclas Yrttimaa

Myyntipäällikkö

050 4611 119

niclas.yrttimaa@autolle.com

FIN, ENG

Puhelin - 0105243303
Sähköposti - huoleton@autolle.com

 

Janne Ahola

Myyntisihteeri

010 524 3303

huoleton@autolle.com

FIN, ENG

Puhelin - 010 524 3309

Kartanonkatu 4 A, 70700 Kuopio
Avaa Google-kartta

  • Maxus - uusien autojen myynti ja leasing
  • Vaihtoautomyynti
  • AutoRahaksi-palvelu

Mikael Mannerkorpi

Myyntipäällikkö

050 5631 855

mikael.mannerkorpi@autolle.com

FIN, ENG

Kimi Hyvärinen

Myyjä

050 4324 156

kimi.hyvarinen@autolle.com

FIN, ENG

Taneli Hänninen

Myyjä

050 3457 203

taneli.hanninen@autolle.com

FIN, ENG

Kalle Immonen

Myyjä

050 4786 660

kalle.immonen@autolle.com

FIN, ENG

Niklas Tuovinen

Myyjä

050 4487 601

niklas.tuovinen@autolle.com

FIN, ENG

Tomi Kasurinen

Automyynnin assistentti

Oulun myymälä ma-pe klo 10-18, la klo 10-16

Konetie 4, 90630 Oulu
Avaa Google-kartta

Myymälän puhelinnumero 010 524 3304

Tervetuloa! Oulun toimipisteestä löydät:

  • Myynti
  • AutoRahaksi-palvelu
  • Ekoautomyymälä: sähköautot, hybridit, kaasuautot, E85-autot sekä alle 120 g/km päästöiset bensa-autot

Sakarias Simuna

Myyntipäällikkö

050 4532 146

sakarias.simuna@autolle.com

FIN, ENG

Jaakko Jussila

Myyjä

050 4782 361

jaakko.jussila@autolle.com

FIN, ENG

Oskari Karjula

Myyjä

050 3428 801

oskari.karjula@autolle.com

FIN, ENG

Jesse Mäntylä

Myyjä

050 4793 217

jesse.mantyla@autolle.com

FIN, ENG

Aleksi Pikkarainen

Myyjä

040 9051 951

aleksi.pikkarainen@autolle.com

FIN

Jan Pulkkinen

Myyjä

050 4474 660

jan.pulkkinen@autolle.com

FIN, ENG

Aatu Saari

Myyjä

050 5952 177

aatu.saari@autolle.com

FIN, ENG

Tuukka Tasala

Myyjä

+358401244195

tuukka.tasala@autolle.com

FIN, ENG

Veikka Takkinen

Automyynnin assistentti

veikka.takkinen@autolle.com

FIN, ENG

Allastie 1, 21200 Raisio
Avaa Google-kartta

Myymälän puhelinnumero - 010 524 3308

  • Vaihtoautomyynti
  • AutoRahaksi-palvelu

Mikael Salo

Aluepäällikkö

040 8490 521

mikael.salo@autolle.com

FIN, ENG

Lauri Airismeri

Myyjä

050 4766 990

lauri.airismeri@autolle.com

FIN, ENG

Luca Giacoletto

Myyjä

050 5358 109

luca.giacoletto@autolle.com

FIN, ENG, ITA

Hannu Jussila

Myyjä

050 4212 340

hannu.jussila@autolle.com

FIN, ENG

Alexander Kronholm

Myymälävastaava

050 4007 335

alexander.kronholm@autolle.com

FIN, ENG, SWE

Max Marjamaa

Myyjä

050 4731 853

max.marjamaa@autolle.com

FIN, ENG

Tommy Tran

Myyjä

050 5250 970

tommy.tran@autolle.com

FIN, ENG, VIET

Huugo Maja

Automyynnin assistentti

huugo.maja@autolle.com

FIN

Martinkyläntie 45, 01720 Vantaa
Avaa Google-kartta

Myymälän puhelinnumero - 010 524 3307

  • Maxus - uusien autojen myynti ja leasing
  • Vaihtoautomyynti
  • AutoRahaksi-palvelu
  • Ekoautomyymälä: sähköautot, hybridit, kaasuautot, E85-autot sekä alle 120 g/km päästöiset bensa-autot

Janne Kallio

Aluepäällikkö

040 7260 592

janne.kallio@autolle.com

FIN, ENG

Eepi Tuononen

Myyntipäällikkö

050 3092 583

eepi.tuononen@autolle.com

FIN, ENG

Andreas Haltunen

Tiiminvetäjä

050 4718 709

andreas.haltunen@autolle.com

FIN, ENG, EST

Kristian Addo

Myyjä

050 565 9606

kristian.addo@autolle.com

FIN, ENG

Joel Johansson

Myyjä

050 300 7084

joel.johansson@autolle.com

FIN, ENG

Vladimir Kornilov

Myyjä

040 5706 909

vladimir.kornilov@autolle.com

FIN, ENG

Jesse Kurppa

Myyjä

050 470 6730

jesse.kurppa@autolle.com

Myyjä

Iiro Lallo

Myyjä

050 3395 107

iiro.lallo@autolle.com

FIN, ENG

Oliver Lindholm

Myyjä

050 3058 715

oliver.lindholm@autolle.com

FIN, ENG

Milo Lybeck

Myyjä

050 312 2175

milo.lybeck@autolle.com

FIN, ENG

Santeri Roti

Myyjä

050 3095 828

santeri.roti@autolle.com

FIN, ENG

Teemu Saunamäki

Automyynnin assitentti

teemu.saunamaki@autolle.com

FIN, ENG

Eetu Sundqvist

Myyjä

050 3408 968

eetu.sundqvist@autolle.com

FIN, ENG

Lauri Tapiola

Myyjä

050 911 0699

lauri.tapiola@autolle.com

FIN, ENG

Joonas Vartiainen

Myyjä

050 4672 165

joonas.vartiainen@autolle.com

FIN, ENG

Tomi Vuorinen

Varastovastaava

tomi.vuorinen@autolle.com

FIN

Miro Wigren-Merinen

Myyjä

050 3441 306

miro.merinen@autolle.com

FIN, ENG

Janne Kallio

Aluepäällikkö

040 726 0592

janne.kallio@autolle.com

FIN, ENG

Mikael Kärki

Verkkomyyjä

050 5702 099

mikael.karki@autolle.com

FIN, ENG

Simo Ranta

Verkkomyyjä

040 7525 539

simo.ranta@autolle.com

FIN, ENG

Oskari Vehniä

Verkkomyyjä

050 4686 520

oskari.vehnia@autolle.com

FIN, ENG

Autolle.com Jälkimarkkinointi
Jälkimarkkinointi - 0102050914
Autolle.com jälkimarkkinointi sähköposti - reklamaatio@autolle.com

Autolle.com logistiikka
Logistiikka - 0102050916
Autolle.com logistiikka sähköposti - logistiikka@autolle.com

Sami Härkönen

Jälkimarkkinointipäällikkö

010 2050 914

sami.harkonen@autolle.com

FIN, ENG

Tommi Grönberg

Logistiikkapäällikkö

050 3000 671

tommi.gronberg@autolle.com

FIN, ENG

Ramadan Begu

Logistiikkakoordinaattori

040 619 4110

ramadan.begu@autolle.com

FIN, ENG, GER, ALB

Roni Aho

Toimitusedustaja

roni.aho@autolle.com

FIN, ENG

Niko Lassila

Toimitusedustaja

niko.lassila@autolle.com

FIN, ENG

Tuomas Behm

Toimitusedustaja

tuomas.behm@autolle.com

FIN, ENG

Eetu Korpi

Toimitusedustaja

eetu.korpi@autolle.com

FIN, ENG

Huugo Maja

Toimitusedustaja

huugo.maja@autolle.com

Fin, ENG

Johan Backa

Toimitusedustaja

johan.backa@autolle.com

FIN, ENG

Eetu Einto

Toimitusedustaja

eetu.einto@autolle.com

FIN, ENG

Antti Kantalainen

Toimitusedustaja

antti.kantalainen@autolle.com

FIN, ENG

Pekka Leppänen

Toimitusedustaja

pekka.leppanen@autolle.com

FIN, ENG

Valtteri Piironen

Toimitusedustaja

valtteri.piironen@autolle.com

FIN, ENG

Ota yhteyttä autoilun ja autokaupan asiantuntijaan.

Peruuta

Soita myyntipalveluumme

Varastossamme on hyvä valikoima vähän käytettyjä autoja valmiina liisattavaksi

Lähetä WhatsApp-viesti

Lähetä viesti verkkomyyjällemme numeroon 050 413 0770

Jätä yhteydenottopyyntö

Jätä viesti niin otamme sinuun yhteyttä